Długopisowy przyjaciel

W tym roku nasi uczniowie brali udział w akcji „Długopisowy przyjaciel". Była ona skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Bydgoszczy. Uczniowie pisali ręcznie list na dowolny temat, nie wiedząc, kto będzie jego adresatem. Każdy list skierowany był do losowo wybranej osoby z innej szkoły. Adresat i nadawca nie znali swojego wyglądu, poglądów, pochodzenia ani statusu materialnego. Celem wymiany listów było uzyskanie świadomości, że wszyscy ludzie, bez względu na dzielące ich różnice, są warci zainteresowania, zasługują na szacunek i równość w traktowaniu.