Tajemniczy Świat Bałtyku - konkurs

DYREKTORZY Szkół
Nauczyciele Przyrody, Historii.

Szkoła Podstawowa Nr 58 w Bydgoszczy jest organizatorem międzyszkolnego

Konkursu Przyrodniczo – Historycznego „Tajemniczy Świat Bałtyku"

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas V-VI z bydgoskich szkół. Konkurs dotyczy działań zmierzających do promowania i upowszechnienia wiedzy o Morzu Bałtyckim, o państwach, które je otaczają, ich zabytkach i kulturze. Mamy nadzieję, że nasza oferta spotka się z Państwa aprobatą. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie w dniu 25.04.2017 r.

Regulamin Konkursu Przyrodniczo – Historycznego „Tajemniczy Świat Bałtyku"
dla uczniów szkół podstawowych w Bydgoszczy

ORGANIZATOR
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 58 w Bydgoszczy oraz Rada Osiedla Śródmieście.

CELE KONKURSU:
- rozwijanie zainteresowań uczniów państwami europejskimi basenu Morza Bałtyckiego.
- stosowanie wiedzy w praktycznym działaniu
- stworzenie uczniom możliwości współzawodnictwa
- promowanie osiągnięć uczniów
- pobudzanie twórczego myślenia
- nabywanie umiejętności korzystania z zasobów internetu metodą WEBQEST

FORMA:
Uczestnicy przygotowują się w 2 osobowych drużynach.

ORGANIZACJA KONKURSU:
I ETAP - przygotowanie prezentacji multimedialnej pt: „Zwiedzamy miasta nadbałtyckie" i przesłanie prac drogą elektroniczną na adres e-mailowy szkoły sp58bydgoszcz@gmail.com do dnia 21.04.2017r.
Przydział miasta nastąpi w drodze losowania podczas telefonicznego zgłoszenia się szkoły do udziału w konkursie. (tel SP 58: 52-349-32-74 lub organizatora 602-183-594)
Instrukcja do przygotowania prezentacji przez uczniów jest dostępna na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 58: www.sp58.bydgoszcz.eu
>>instrukcja<<   (prezentacja power point)
>>instrukcja<<   (plik pdf)

II ETAP: sprawdzenie wiadomości i umiejętności poprzez rozwiązywanie quizu w dniu 25.04.2017r.

III ETAP: pokazy prezentacji rozdanie nagród

TERMINY:
I ETAP – przesłanie prac multimedialnych do 21.04.2017r
II ETAP – rozwiązywanie quizu z wiadomości na temat Bałtyku i jego okolicach 25.04.2017r (wtorek) godz. 15:15 w SP 58 sala 54
III ETAP - pokazy najlepszych prac multimedialnych oraz rozdanie nagród 25.04.2017r.

ZAKRES WIEDZY:
Położenie geograficzne Bałtyku, typ morza, charakterystyczne cechy(np. zasolenie,głębokość)
Najważniejsze zatoki, cieśniny, wyspy, półwyspy. Nazwy i położenie państw nadbałtyckich oraz ich stolic. Charakterystyczne zabytki i miejsca znanych portowych miast nadbałtyckich.
Typy wybrzeży Bałtyku, działanie fal,wiatrów i prądów morskich. Surowce mineralne morza.
Pospolite i chronione rośliny nadmorskie. Glony i ich układ w morzu. Typowi przedstawiciele świata zwierząt kręgowych i bezkręgowych Bałtyku.

ZASADY UCZESTNICTWA:

Warunkiem uczestnictwa jest:
 wytypowanie 2 osobowej drużyny,
 zgłoszenie tel. udziału w konkursie i otrzymanie nazwy miasta nadbałtyckiego do prezentacji
 przesłanie prezentacji multimedialnej na adres e-mailowy szkoły a przez to potwierdzenie udziału w II etapie konkursu do dnia 21 kwietnia 2017r.

Zapraszamy i czekamy na zgłoszenia – organizatorzy